• Ozon Tedavisi Ankara

  Ozon Terapi

  Sağlık Kazandırır

 • Detoks Ankara

  Detoks

  Toksitlerden Arındırır

 • Ozon Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Ozon Tedavisinde

  Bilmeniz Gerekenler

 • Biorezonans İle Sigarayı Bırakma

  Biorezonans İle

  Sigarayı Bırakın

 • Ozon Tedavisi Kanserin Etkilerini Azaltıyor

  Ozon Tedavisi

  Yan Etkileri Azaltır

 • Estetik Dolgu

  Yüz İçin

  Estetik Dolgu

 • Ozon Terapi ile Selülit Tedavisi

  Selülit

  Tedavisi

Sigarayı Bırakın

PRP nedir?

PRP, orijinal adı platet rich plazma olan zengin plazma uygulaması adı verilen tekniğin kısaltılmış halidir. PRP Tedavisi kişilerden alınan az miktardaki kanın özel bir tüpe taşınarak, santrfüj işlemi gerçekleştirildikten sonra bileşenlerine ayrılması ve ortaya çıkan kısıtlı miktardaki zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye aktarılmasını sağlamaktadır.

(PRP) uygulamasında amaç nedir?

PRP Tedavisinin amacı vücudumuzda bulunan zarar görmüş, hasarlı dokuların onarımını ve tekrar eski hallerine döndürülmelerini sağlamaktır. İçerisinde büyüme faktörlerini barındıran plazma sıvıları ile bunu yapmak mümkün olablmektedir. Normal şartlarda da meydana gelen doku hasarlarında, kanımız platetleri bu bölgeye toplayarak onarım ve hasar giderme işlemlerini yapmaktadır. PRP uygulaması ile hasarlı dokuya çok daha hızlı ve daha fazla sayıda platet gönderilerek, onarımın ve iyileşmenin daha kaliteli ve hızlı olması sağlanır. PRP tedavisinde enjekte edilen platetler, kanda bulunan platetlerin 2 ila 4 katı fazlalığındadır.

PRP’nin hedefi yara iyileşmesini sağlamak mıdır? Derinin gençleşmesi ile yara iyileşmesi arasındaki ilişki nedir?

Cildimiz yaşımızın ilerlemesi ile birlikte bazı özelliklerini kaybetmektedir. Fiziksel olarak kaybedilen özellikler nedeniyle, gençleştirme operasyonlarında, nasıl ki vücudumuz yaralı olan bölgeye platet gönderiyorsa, prp tedavisi ile de aynı işlem gerçekleştirilebiliyor. Dolayısıyla, cildimizin yaş itibariyle kaybettiği özelliklerini tekrar kazanması, daha canlı ve güzel görünmesi sağlanabiliyor. Çünkü platet enjekte edilen bölgede büyüme faktörleri dolaşmaya başlayacaktır. Bu da cildin eski özelliklerini tekrar kazanması ve gençleşmesi anlamına gelmektedir. Dolayısıyla iyileşme süreci de başlamış olacaktır.

Yeni bir yöntem midir? Hangi alanlarda uygulanmaktadır?

PRP tedavisi, yeni bir yöntem olarak duyulmaya başlasa da yeni değildir. Daha öncelerde dental yani diş implantlarında kullanılmış, ortapedi ve iyileşmeyen yara tedavilerinde de hızlı bir şekilde kullanılmaya başlamıştır. Ekilerini çok hızlı gösterdiği gibi yayılım hızı da yüksek olmuştur. PRP uygulamalarının kullanıldığı bazı alanlar şunlardır; dental (diş) implantları, estetik tıp, ortopedi, iyileşmeyen yara tedavisi gibi uygulamalar.

PRP Tedavisi Ankara

+90 533 460 22 93

Doktorunuza Danışın

Adınız Soyadınız : E-Posta Adresiniz :
Telefon Numaranız : Bulunduğunuz Şehir :
Mesajınız :
         
       
   
     
Biozon.info© 2011 - 2012 Tüm Hakları Saklıdır!
Bu Web Sitesinin Tasarımı ve Yazılımı Ümit DEĞERLİ www.umitdegerli.com 0541 903 15 08 Tarafından Hazırlanmıştır.